گیگاهلپ سایت اطلاعات عمومی دیجیتال

پایگاه اطلاعاتی


کسب اطلاعات دیجیتال کامپیوتر و موبایل

استخدام کارشناس فنی
قفسه فروشگاهی چیست | قفسه بندی فروشگاهی25 شهریور 1398بازدید : 3017

قفسه بندی فروشگاهی چیست ؟

قفسه فروشگاهی چیست

امروزه که هایپر مارکت ها در سراسر دنیا به سرعت در حال رشد هستند، قطعا قفسه بندی یکی از مهم ترین مواردی است که باید در آن بسیار دقت داشت.

 

قفسه فروشگاهی چیست ؟

قفسه فروشگاهی یا قفسه های جدید فروشگاهی ازجنس فلزهستند که تحمل وتوانایی وزن  محصولات فروشگاهی را دارند .قفسه های فروشگاهی تنها کاربردش نظم و حیات بخشیدن به فضای فروشگاه نیست بلکه قفسه فروشگاهی رسالت دیگری هم بردوش دارد و آن تحمل وزن کالاهاست واینکه قفسه های فروشگاهی باعث می شودکه اجناس کالاها شکیل تر به چشم آیند.

قفسه فروشگاهی هم مانند صنعتهای  دیگر دستخوش تغییرتحولات  تکنولوژی قرارگرفته است امروزه در فروشگاه ها شاهد تنوع قفسه های فروشگاهی هستیم که این قفسه ها ی فروشگاهی متناسب باسلیقه نسل جدید است.

 

چرا قفسه فروشگاهی

با انجام پروژه و سیستم قفسه بندی فروشگاهی یک فروشگاه آماده به کار است درذهن شماهم تصور یک فروشگاه مکانی است که پراز قفسه های مختلف  که روی آن اجناس متنوع  و رنگارنگ چیده شده است.

قفسه های فروشگاهی ابزاراصلی  شروع کاردریک فروشگاه است . اما درهنگام خرید قفسه های فروشگاهی باید نکاتی را رعایت کنید که می تواند به انتخاب شمادر خرید قفسه های فروشگاهی کمک شایانی کند که دراین مطلب به این موضوع  اشاره ای خواهیم کرد.

 رنگ قفسه های فروشگاهی متناسب با سلیقه شماست اما به شما پیشنهاد می کنم با مطالعه درباره روانشناسی رنگها می توانید درانتخاب رنگ  قفسه های فروشگاهی خود انتخاب  درست تر و مناسب تری داشته باشید.

برای مثال : در قسمت کودکان رنگ قفسه های فروشگاهی  باید  شاد و پرشور نشاط باشد. حتی باید درانتخاب رنگ قفسه های فروشگاهی به رنگ کفپوش های فروشگاهی هم توجه کرد تا رنگ قفسه های فروشگاهی شما با رنگ کفپوش فروشگاه تطابق داشته باشد. اهمیت رعایت این نکات درمبحث قفسه فروشگاهی از این جهت است که درمقدار خرید ازسوی مشتریان تاثیرمستقیم دارد.

وجود قفسه های فروشگاهی علاوه برنظم بخشیدن به فروشگاه می تواند باعث بهترجلوه دادن محصولات فروشگاهی شود درحقیقت قفسه های فروشگاهی  موجب دسترسی راحت مشتریان به کالاها می شود. از کاربرد قفسه های فروشگاهی می توان به دارو خانهها.فروشگاههای پوشاک وسیمونیفروشی فروشگاهلوازمخانگی. فروشگاه فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی و.......اشاره کرد که هرکدام متناسب با سلیقه خود از قفسه فروشگاهی استفاده می کنند.

اولین واساسی ترین  ویژگی اصلی  یک قفسه فروشگاهی مناسب و مقاوم  تحمل وزن اجناس و باراست . بنابراین کیفیت ورق های  که در قفسه فروشگاهی  به کار می رود نفش مهمی برعهده دارد. هنگام خرید قفسه های فروشگاهی خود به این موضوع  توجه نشان دهید  که قرار است  کالاها کالاهابطور بلندمدت روی سطح قفسه های فروشگاهی  قراربگیرد پس  ضخامت ورق های آهن بکاررفته  در قفسه فروشگاهی نقش حیاتی در رضایت مشتریان بازی می کند.

 

ساختار کلی قفسه فروشگاهی

  • ستون های قفسه بندی فروشگاهی
  • بازوهای قفسه های فروشگاهی
  • پوشش های که درقسمت پشت قفسه فروشگاهی بکار می روند
  • بخش پانل کف قفسه بندی فروشگاهی
  • کتیبه ی جلو قفسه بندی فروشگاهی

 

انواع قفسه های فروشگاهی که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند

 

برای اطلاعات بیشتر به سایت تک قفسه مرجع معتبر در زمینه قفسه فروشگاهی مراجعه کنید.

منبع این مقاله : قفسه بندی فروشگاهی و نقش آن در میزان خرید مشتری

دسته بندی : اطلاعات صنعتی
سکوبندی آزمایشگاهی